Kaip išsirinkti tinkamas vidaus durys?

Į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra. Šiuolaikinės rinkos durų gamintojai nuolat tobulėja ir gamina vis šiuolaikiškesnes duris.

Idealios durys yra tvirtos, atsparios nusidėvėjimui, lengvai prižiūrimos bei gerai izoliuojančios garsą. Vienas iš svarbiausių kriterijų gaminant tokias durys yra tinkamai paringta medžiaga, kuri turi didelės įtakos gaminio kokybei. Renkantis durys reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitus smulkius durų parametrus.

Vidaus durų pasirinkimas atsižvelgiant į jų paskirtį

Durų būna įvairių. Anksčiau, kai durų įvairovė buvo menka, beveik kiekviename bute ar name buvo galima pamatyti  baltas duris su geležine rankena. Dabar kiekviename bute galima rasti pačių įvairiusių durų su nepakartojamais piešiniais, įvairaus dizaino ir stiliaus. Išskirtiniuose interjeruose galime pamatyti įvairias durys, vienos iš jų- klasikinės, atsiverenčios. – Tai visiems gerai žinomos durys, kurios tiesiog atsidaro ir užsidaro. Tokio tipo durys gali pasirinkti tiek konservatyvaus požiūrio žmonės tiek ir mėgstantys laisvesnį stilių. Daugelis žmonių tiesiog pripratę  savo gyvenamąsias patalpas ar ofisus planuoti panaudojant atsiveriančias durys. Tokios durys tinka visoms patalpoms.

 

Stumdomos durys. Jas labiau vertina pragmatikai, nes jie siekia kuo optimalesnio patalpų erdvių panaudojimo.

Juk stumdomos durys nesivarsto, o lengvai ir nepastebimai pasitraukia į šoną, kaip ir stumdomose spintose. Tokios durys niekada niekam netrenks į kaktą ir garsiai neužsidarys nuo atsiradusio skersvėjo. Tai tikras atradimas.

 

Neįprastos, susilankstomos durys. Jos gaminamos iš patvarių, plastmasinių medžiagų. Tokios konstrukcijos durys atrodo stilingai ir puikiai dera prie neįprasto, įdomaus interjero.

 

Vidaus durų pasirinkimas atsižvelgant į medžiagas ir stilių.

 

Šis kriterijus mums leidžia pasitelkti savą vaizduotę ir fantazijas. O tai tik dar labiau paskatina išsirinkti sau patinkančias vidaus durys.

 

Populiariausia medžiaga vidaus durų gamyboje yra mediena. Sutikite, kad vidaus durys, pagamintos iš metalo, atrodo keistai, tačiau gamyklų arba rūsių patalpoms toks variantas yra pats tinkamiausias.  Metalinės durys gali būti padengtos medžiu. Tokios durys bus tvirtos ir ilgaamžės.

 

Elitiniai interjerai, beabejo, reikalauja ir elitinių, prabangių interjero elemento  detalių. Durys, pagamintos iš prabangios, kruopščiai atrinktos, tam tikros rūšies medienos, atrodo nepriekaištingai, tačiau kainuoja brangiai. Tokių durų tarnavimo laikas yra ilgesnis. Renkantis duris, reikėtų atkreipti dėmesį jau į esamą interjerą ir derinti prie jo. Jeigu kambarys, kuriame bus montuojamos durys, nepasižymi prabanga, tuomet ir duris galima rinkti iš paprastesnių modelių, tokiu atveju tiktų  prabangaus medžio faneruotos durys.

 

Dabar durų gamyboje  populiaru naudoti PVC medžiagas. Iš šios medžiagos pagamintos durys labiau tiktų patalpoms, kurioms išskirtinis dizainas nereikalingas. Plastikinės durys puikiausiai tiks komercinės paskirties patalpoms.

 

Dažnai gyvenamų daugiabučių sanitarinių mazgų patalpose  galima aptikti  vientisas PVC duris. Plastiką lengva plauti, jis neperšlampa todėl durys  nuo drėgmės niekada nepraras savo formos.

 

Kokio dizaino duris rinktis?

-Galite nuspresti patys asmeniškai arba pasiteirauti profesionalaus dizainerio. Klasika, modernas, High- Tech, Art-Deco, barokas, minimalizmas… ir tai tikrai ne visi dizaino sprendimo būdai, kuriuos šiuo metu siūlo durų gamintojai.

Savitą stilių galima atrasti ir pačiam, pasitelkus į pagalbą specialistus, kurie pasiruošę pagaminti durys pagal Jūsų individualų užsakymą.

 

Vidaus durų parinkimas atsižvelgiant į matmenis ir kainą

Savaime suprantama, pasaulyje egzistuoja tam tikri durų matmenų standartai. O ką daryti, jeigu po buto remonto,  sienoje liko nestandartinio dydžio anga? Gal jūs tiesiog sugalvosite tą angą paversti nestandartinės formos durimis? O gal tokioje vietoje puikiai tiktų arkinio tipo durys? Šiuo atveju  durų gaminimas pagal individualų užsakymą išspręs visas problemas, susijusias su nestandartiniais matmenimis.

 

Ar galima durys rinktis tik pagal kainą? – Toks variantas įmanomas, tačiau nerekomenduojamas. Tie, kurie neturi laiko patys domėtis ir tyrinėti durų savybių, turėtų pasikonsultuoti su specialistais ir durų parinkimą patikėti jiems.

 

Tikimės, jog mūsų patarimai, kaip tinkamai išsirinkti vidaus duris, Jums yra naudingi, tačiau jeigu Jums dar liko neatsakytų klausimų ar kyla neaiškumų, skambinkite mums arba rašykite  į el. paštą ir mes pasistengsime atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.

Leave a comment